Serwisy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego używają plików cookies, aby ułatwić Internautom korzystanie z naszych stron www oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego komputera lub innego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatnosci

Aktualności

Zapraszamy do Wioski Wiedźmina

12 września na Polance Redłowskiej w Gdyni powstanie Wioska Wiedźmina. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu w klimacie wiedźmińskiego świata.

Wioska Wiedźmina to wydarzenie, które przez dobrą zabawę ma zintegrować lokalną społeczność, dlatego prawie wszystkie atrakcje są zaplanowane tak, aby uczestniczyć w nich wspólnie, i to bez względu na wiek. Dla lubiących rywalizację przewidziane są konkursy, m.in. turniej gry w Gwinta czy quiz wiedzy o Wiedźminie. Będziemy też razem tworzyć portret pamięciowy słowiańskiego potwora.

Miłośników fantastyki zapraszamy na spotkanie z Łukaszem Kozakiem – autorem nominowanej do Nagrody Literackiej Gdynia 2021 książki „Upiór. Historia naturalna”. Tematem książki są „polskie wampiry”, czyli upiory, wieszcze, strzygi i strzygonie.

Na sam koniec wspólnej zabawy zapraszamy na koncert zespołu DISCANTUS, a później ognisko z tańcami. Przez całe wydarzenie na Polance będą stały foodtrucki, gdzie w każdej chwili będzie można się posilić.

Lider projektu: Biblioteka Miejska w Łodzi

Partnerami projektu są: Bergen Offentlige Bibliotek, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie

Beneficjent otrzymał dofinansowanie w kwocie  274 744,59 EUR na projekt pn. Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie. w ramach Programu Kultura Działanie 2 – „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014 – 2021. 

Celem projektu jest wzmocnienie współpracy polskich i norweskich Bibliotek, na rzecz innowacyjnych działań szczególnie ukierunkowanych na migrantów, „nie-użytkowników” i mniejszości oraz pozyskanie nowych kompetencji przez bibliotekarzy.

Link do wydarzenia: Wioska Wiedźmina

tel.: (22) 692 54 10
fax: (22) 692 54 40